FW-08-05-F-D-462-065-A-TR
Part Number:
FW-08-05-F-D-462-065-A-TR
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.527" (13.386mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.462" (11.735mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)