FW-08-05-L-D-270-192-A-P-TR
Part Number:
FW-08-05-L-D-270-192-A-P-TR
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.462" (11.735mm)
Length - Post (Mating) :
0.192" (4.877mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)