FW-14-05-F-D-607-065-TR
Part Number:
FW-14-05-F-D-607-065-TR
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.672" (17.069mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.607" (15.418mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)