FW-25-04-G-D-528-136
Part Number:
FW-25-04-G-D-528-136
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.754" (19.152mm)
Length - Post (Mating) :
0.136" (3.454mm)
Length - Stack Height :
0.528" (13.411mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)