FW-14-05-L-D-451-120-P-TR
Part Number:
FW-14-05-L-D-451-120-P-TR
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.571" (14.503mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.451" (11.455mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)