FW-14-05-L-D-526-075-ES-A-P-TR
Part Number:
FW-14-05-L-D-526-075-ES-A-P-TR
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.601" (15.265mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.526" (13.360mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)