HW-03-13-T-S-944-286
Part Number:
HW-03-13-T-S-944-286
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
0.944" (23.978mm)
Length - Tail :
0.286" (7.264mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)