FW-40-05-L-D-445-101-P
Part Number:
FW-40-05-L-D-445-101-P
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.546" (13.868mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.303mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)