FW-25-03-G-D-209-159-P-TR
Part Number:
FW-25-03-G-D-209-159-P-TR
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.368" (9.347mm)
Length - Post (Mating) :
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height :
0.209" (5.309mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)