FW-04-05-H-D-530-107-TR
Part Number:
FW-04-05-H-D-530-107-TR
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.637" (16.180mm)
Length - Post (Mating) :
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.462mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)