HW-02-15-G-S-336-130
Part Number:
HW-02-15-G-S-336-130
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.164" (4.166mm)
Length - Stack Height :
0.336" (8.534mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)