FW-41-01-F-D-425-065
Part Number:
FW-41-01-F-D-425-065
Description:
CONN HDR 82POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)