FW-25-05-F-D-440-101-TR
Part Number:
FW-25-05-F-D-440-101-TR
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.541" (13.741mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.440" (11.176mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)