FW-05-03-G-D-214-159-P-TR
Part Number:
FW-05-03-G-D-214-159-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.373" (9.474mm)
Length - Post (Mating) :
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height :
0.214" (5.436mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)