HW-04-19-F-S-767-281
Part Number:
HW-04-19-F-S-767-281
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.282" (7.163mm)
Length - Stack Height :
0.767" (19.482mm)
Length - Tail :
0.281" (7.137mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)