HW-03-09-S-S-360-237
Part Number:
HW-03-09-S-S-360-237
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height :
0.360" (9.144mm)
Length - Tail :
0.237" (6.020mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)