HW-03-09-SM-D-327-110
Part Number:
HW-03-09-SM-D-327-110
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.293" (7.442mm)
Length - Stack Height :
0.327" (8.306mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)