HW-04-20-F-D-669-SM
Part Number:
HW-04-20-F-D-669-SM
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD GOLD
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.396" (10.058mm)
Length - Stack Height :
0.669" (16.993mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)