FW-10-03-G-D-215-087-TR
Part Number:
FW-10-03-G-D-215-087-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.302" (7.671mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)