HW-03-14-T-S-1225-177
Part Number:
HW-03-14-T-S-1225-177
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.028" (0.711mm)
Length - Stack Height :
1.225" (31.115mm)
Length - Tail :
0.177" (4.496mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)