FW-10-03-G-D-295-072-A-TR
Part Number:
FW-10-03-G-D-295-072-A-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.367" (9.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.072" (1.829mm)
Length - Stack Height :
0.295" (7.493mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)