HW-05-08-F-S-391-SM
Part Number:
HW-05-08-F-S-391-SM
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK SMD GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating) :
0.074" (1.880mm)
Length - Stack Height :
0.391" (9.931mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)