FW-10-03-L-D-215-118-A-TR
Part Number:
FW-10-03-L-D-215-118-A-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.333" (8.458mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)