HW-04-09-T-D-247-213-LL
Part Number:
HW-04-09-T-D-247-213-LL
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height :
0.247" (6.274mm)
Length - Tail :
0.213" (5.410mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)