HW-02-11-F-D-723-SM
Part Number:
HW-02-11-F-D-723-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height :
0.723" (18.364mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)