HW-04-09-T-S-507-055
Part Number:
HW-04-09-T-S-507-055
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height :
0.507" (12.878mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)