FW-15-05-L-D-296-295-A-P-TR
Part Number:
FW-15-05-L-D-296-295-A-P-TR
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.591" (15.011mm)
Length - Post (Mating) :
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height :
0.296" (7.518mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)