HW-05-12-F-D-944-SM-A
Part Number:
HW-05-12-F-D-944-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.021" (0.533mm)
Length - Stack Height :
0.944" (23.978mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)