FW-15-05-L-D-441-138-TR
Part Number:
FW-15-05-L-D-441-138-TR
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.579" (14.707mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.441" (11.200mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)