HW-02-20-F-D-566-SM
Part Number:
HW-02-20-F-D-566-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.499" (12.675mm)
Length - Stack Height :
0.566" (14.376mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)