FW-29-05-G-D-459-157-P-TR
Part Number:
FW-29-05-G-D-459-157-P-TR
Description:
CONN HDR 58POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.616" (15.646mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.459" (11.659mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)