FW-30-03-G-D-220-167-P-TR
Part Number:
FW-30-03-G-D-220-167-P-TR
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.387" (9.830mm)
Length - Post (Mating) :
0.167" (4.242mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)