HW-03-10-T-S-200-543
Part Number:
HW-03-10-T-S-200-543
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.543" (13.792mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)