HW-05-14-F-D-1217-079
Part Number:
HW-05-14-F-D-1217-079
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height :
1.217" (30.912mm)
Length - Tail :
0.079" (2.007mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)