HW-05-14-G-D-1063-090-LL
Part Number:
HW-05-14-G-D-1063-090-LL
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.277" (7.036mm)
Length - Stack Height :
1.063" (27.000mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)