HW-04-14-F-D-1370-060
Part Number:
HW-04-14-F-D-1370-060
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
1.370" (34.798mm)
Length - Tail :
0.060" (1.524mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)