HW-04-14-F-D-378-197
Part Number:
HW-04-14-F-D-378-197
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.855" (21.717mm)
Length - Stack Height :
0.378" (9.600mm)
Length - Tail :
0.197" (5.004mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)