HW-05-20-L-D-796-118
Part Number:
HW-05-20-L-D-796-118
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.216" (5.486mm)
Length - Stack Height :
0.796" (20.218mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)