HW-05-09-F-D-504-SM
Part Number:
HW-05-09-F-D-504-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.161" (4.089mm)
Length - Stack Height :
0.504" (12.802mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)