FW-07-05-F-D-343-090
Part Number:
FW-07-05-F-D-343-090
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.433" (11.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.343" (8.712mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)