HW-05-08-G-S-393-078
Part Number:
HW-05-08-G-S-393-078
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.059" (1.499mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
0.078" (1.981mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)