FW-07-05-LM-D-500-106-P
Part Number:
FW-07-05-LM-D-500-106-P
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.606" (15.392mm)
Length - Post (Mating) :
0.106" (2.692mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)