HW-03-19-L-D-540-392
Part Number:
HW-03-19-L-D-540-392
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.398" (10.109mm)
Length - Stack Height :
0.540" (13.716mm)
Length - Tail :
0.392" (9.957mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)