HW-06-10-T-T-463-137
Part Number:
HW-06-10-T-T-463-137
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.463" (11.760mm)
Length - Tail :
0.137" (3.480mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
18
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)