FW-08-03-F-D-312-075
Part Number:
FW-08-03-F-D-312-075
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.387" (9.830mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.312" (7.925mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)