HW-05-11-F-D-598-SM
Part Number:
HW-05-11-F-D-598-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.267" (6.782mm)
Length - Stack Height :
0.598" (15.189mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)