FW-12-03-F-D-233-130
Part Number:
FW-12-03-F-D-233-130
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.363" (9.220mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.233" (5.918mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)