HW-05-15-FM-S-239-138
Part Number:
HW-05-15-FM-S-239-138
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.253" (6.426mm)
Length - Stack Height :
0.239" (6.071mm)
Length - Tail :
0.138" (3.500mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)