HW-05-11-F-D-628-SM-A
Part Number:
HW-05-11-F-D-628-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.237" (6.020mm)
Length - Stack Height :
0.628" (15.951mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)