FW-12-03-L-D-198-075
Part Number:
FW-12-03-L-D-198-075
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.273" (6.934mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.198" (5.029mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)